Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Resetuj ustawienia

Zdolność kredytowa przy udzielaniu pożyczki

24.06
2021
Zdolność kredytowa przy udzielaniu pożyczki

Każda instytucja finansowa udzielająca kredytów, czy pożyczek powinna badać zdolność kredytową podmiotu starającego się o wsparcie finansowe. Podkarpacki Fundusz Rozwoju nie jest tutaj wyjątkiem.

Fundusz przeprowadza analizę zdolności kredytowej swoich klientów niejako dwutorowo:

- ilościowo :

opartą na twardych danych finansowych przedsiębiorcy zawartych w jego dokumentach finansowych, które ma obowiązek złożyć wraz z wnioskiem o pożyczkę. Badamy m.in. poziom przychodów i dochodów z działalności  w korelacji do zobowiązań firmy i kosztów utrzymania. W zależności od formy prowadzenia działalności wymagamy różnych dokumentów finansowych. Mówiąc najogólniej porównujemy przychody i dochody firmy do jej wydatków i zobowiązań celem sprawdzenia czy pojawiają się nadwyżki umożliwiające pokrycie naszego zobowiązania. Niezwykle istotna jest dla Funduszu historia przedsiębiorstwa, ale też i przyszłość jaka z reguły zarysowana jest w przygotowywanych prognozach na kolejne lata przez przedsiębiorców starających się o finansowanie.

- jakościowo:

oparta na sprawdzaniu danych, które mają istotny wpływ na skłonność naszych przedsiębiorców do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań tzn. :

  • historia kredytowa, która pokazuje, czy dana firma i osoby sumiennie spłacały wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe.

W trakcie analizy zdolności kredytowej Fundusz pobiera raport z BIG, BIK, aby dowiedzieć się czy aktualnie posiadane są  jakieś zobowiązania oraz jak są spłacane wcześniejsze kredyty lub pożyczki.

  • majątek firmy, stan cywilny właścicieli ich status mieszkaniowy, majątkowy i zobowiązania.

Przeprowadzana analiza zdolności przedsiębiorców do otrzymania finansowania w PFR wraz z ustanowieniem odpowiedniego zabezpieczenia takiej transakcji stanowi gwarancję rzetelnego spłacania zobowiązania, ale równocześnie chroni potencjalnego pożyczkobiorcę przed podjęciem błędnej decyzji i przeszacowaniem swoich możliwości.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone PFR 2017
Fundusz pożyczkowy dla firm w Rzeszowie
Realizacja: Argonium.pl
opinie o współpracy
Sprawdź opinie klientów
korzystających z pomocy
Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Zajazd pod Caryńską
Dzięki współpracy z Podkarpackim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. i otrzymaniu środków w 2021 r....
więcej