Wsparcie MŚP przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju

28.09
2021

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. od początku swojej działalności wspiera podkarpackich przedsiębiorców poprzez udzielanie im pożyczek oraz poręczeń. Udało nam się udzielić ponad 300 instrumentów finansowych.

 

Dziękujemy przedsiębiorcom za zaufanie i życzymy sobie kolejnych zadowolonych pożyczko- i poręczeniobiorców.

 

Do jakich firm najczęściej trafiało wsparcie? Najlepiej obrazują to załączone wykresy.

 

W swojej ofercie Fundusz posiada następujące produkty:

 

Pożyczki obrotowe

Środki w ramach oferowanych przez PFR sp. z o.o. pożyczek obrotowych można przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, tj. wynagrodzenia pracowników, zakup towarów czy też inne wydatki bieżące. Fundusz proponuje cztery warianty takiej pożyczki. Ich wysokość może wahać się od 1 tys. zł do 500 tys. zł, a spłata trwać może nawet do 7 lat. Dodatkowo przedsiębiorca może skorzystać z karencji sięgającej do 6 miesięcy, a oprocentowanie jest zmienne od 1,15 proc. w skali roku.

 

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to propozycja dla firm zainteresowanych zakupem nieruchomości komercyjnych na Podkarpaciu czyli lokali użytkowych oraz usługowych, biur, budynków, magazynów, działek inwestycyjnych. Zabezpieczeniem jest obligatoryjnie hipoteka na nabywanej nieruchomości lub na innej nieruchomości pożyczkobiorcy o równoważnej wartości wolnej od obciążeń. W przypadku nieruchomości zabudowanej - cesja praw z polisy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych. Można też zaproponować inne formy zabezpieczenia. Kwota finansowania waha się od 300 tys. zł do 1 mln zł, oprocentowanie zmienne od 1,15 proc. w skali roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone PFR 2017
Fundusz pożyczkowy dla firm w Rzeszowie
Realizacja: Argonium.pl
opinie o współpracy
Sprawdź opinie klientów
korzystających z pomocy
Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Firma Kon-TEC
Firma Kon-TEC w ciągu pięciu lat obecności na rynku dostarczyła już ponad 1000 klientom...
więcej