Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Resetuj ustawienia
Logo BIP

Pożyczka hipoteczna

13.01
2022
Pożyczka hipoteczna
Na co można przeznaczyć pożyczkę hipoteczną?
Pożyczka hipoteczna czy kredyt hipoteczny? Wbrew pozorom nie jest to jedna oferta hipoteczna, lecz dwa różne produkty, chociaż zazwyczaj słowo "kredyt" i "pożyczka" są traktowane zamiennie. Wszystkie kwestie związane z kredytami są regulowane przez prawo bankowe, natomiast w przypadku pożyczki jest ona regulowana w kodeksie cywilnym, co oznacza, że może być udzielona nie tylko przez bank, ale również osobę fizyczną czy firmę pożyczkową. Pożyczka dla firm dostępna jest między innymi w ofercie Podkarpackiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, który od 10 maja 2017 roku działa na terenie województwa podkarpackiego. Spółka samorządowa PFR Sp. z o.o. oferuje finansowania służące rozwojowi mikro-, małych i średnich firm z siedzibą zarejestrowaną na terenie województwa podkarpackiego.
 
W jakim celu można wykorzystać pożyczkę hipoteczną?
 
Pożyczka hipoteczna w PFR Sp. z o.o. może zostać wykorzystana na zakup nieruchomości komercyjnych na terenie województwa podkarpackiego. Nieruchomością komercyjną możemy nazwać lokale i budynki, które są przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej przynoszącej zyski. Firmy najczęściej wybierają lokale niezamieszkałe, jak również inwestują w budynki czy działki przeznaczone pod zabudowę, które później zostaną wykorzystane pod zabudowę. Nieruchomość komercyjną można również nazwać nieruchomością dochodową, można w niej prowadzić własną działalność gospodarczą, jak również czerpać zysk z wynajmu. Pożyczka na zakup nieruchomości dla firm umożliwia sfinansowanie działki, lokali użytkowych i usługowych, magazynów, biur, jak również całych budynków, np. w postaci hoteli czy galerii handlowych.
 
Jakie są atuty pożyczki od PFR Sp. z o.o.?
 
Pożyczka hipoteczna w Podkarpackim Funduszu Rozwoju udzielana jest w kwocie od 300 tysięcy złotych aż do 1 miliona złotych, natomiast okres karencji wynosi do 6 miesięcy. Z pożyczki mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy prowadzą działalność na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą firmy lub jej oddziałem. PFR Sp. z o.o. oferuje oprocentowanie zmienne od 2,21% w skali roku. Prowizja nie jest pobierana za rozpatrzenie wniosku, natomiast prowizja wynosząca od 0% do 2% jest pobierana za podpisanie umowy. Aby uzyskać pożyczki dla firm, wymagany jest wkład własny wynoszący 10%.
 
Wszelkie prawa zastrzeżone PFR 2017
Fundusz pożyczkowy dla firm w Rzeszowie
Realizacja: Argonium.pl
opinie o współpracy
Sprawdź opinie klientów
korzystających z pomocy
Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Firma Kon-TEC
Firma Kon-TEC w ciągu pięciu lat obecności na rynku dostarczyła już ponad 1000 klientom...
więcej