Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Resetuj ustawienia
Logo BIP

Mikroprzedsiębiorco, weź udział w badaniu GUS

02.03
2018
Mikroprzedsiębiorco, weź udział w badaniu GUS

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie PARP zapraszamy do udziału w badaniu GUS, które dotyczy działalności mikroprzedsiębiorstw w Polsce. Aby wziąć udział w badaniu wystarczy skorzystać z formy elektronicznej, dostępnej na Portalu Sprawozdawczym GUS.

 

Możliwy jest także udział poprzez terminowe złożenie tradycyjnego sprawozdania (w przypadku otrzymania zawiadomienia).

 

Mikroprzedsiębiorstwa odgrywają w gospodarce szczególną rolę, zarówno ze względu na ich wpływ na rozwój przedsiębiorczości jak i zdolność do szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków ekonomicznych. W związku ze wzrostem roli sektora mikorprzedsiębiorstw w gospodarce wzrasta zapotrzebowanie na dane opisujące jego strukturę oraz zachodzące w nim zmiany. Sprawozdawczość statystyczna jest podstawowym narzędziem poznania i opisania stanu gospodarki narodowej. Ponadto, dzięki wzięciu udziału w badaniu przedsiębiorcy dowiedzą się czegoś nowego o sobie oraz swoim otoczeniu.

 

Główny Urząd Statystyczny dostarcza istotnych informacji o procesach zachodzących w sektorze mikroprzedsiębiorstw poprzez coroczne, reprezentacyjne badanie działalności gospodarczej przedsiębiorstw realizowane za pomocą sprawozdania SP-3 (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2016 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2017).

Badanie w skali całego kraju realizuje Urząd Statystyczny w Łodzi. Termin przekazania sprawozdania upływa z dniem 15 marca 2018 roku. Wszelkie informacje na temat badania oraz publikacja "Działalność przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób w 2016 r." są dostępne na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Wszelkie prawa zastrzeżone PFR 2017
Fundusz pożyczkowy dla firm w Rzeszowie
Realizacja: Argonium.pl
opinie o współpracy
Sprawdź opinie klientów
korzystających z pomocy
Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Firma Kon-TEC
Firma Kon-TEC w ciągu pięciu lat obecności na rynku dostarczyła już ponad 1000 klientom...
więcej