Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Resetuj ustawienia
Logo BIP

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego za marzec 2019 r.

13.05
2019

Urząd Statystyczny w Rzeszowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego opublikował Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego za marzec 2019 r.

 

Opracowanie zawiera wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego dotyczące m. in. przedsiębiorstw, ludności, bezrobocia, budownictwa mieszkaniowego, turystyki, bezpieczeństwa publicznego.

 

W marcu 2019 r. w większości powiatów odnotowano wzrost liczby przedsiębiorstw w porównaniu z rokiem poprzednim oraz przewagę liczby nowo zarejestrowanych przedsiębiorstw nad wyrejestrowanymi. W marcu 2019 r. wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w stosunku rocznym wzrosło o 5,6%. Największa przewaga wystąpiła w powiecie rzeszowskim oraz Rzeszowie.

Produkcja sprzedana w marcu 2019 r. w jednostkach sektora przedsiębiorstw była o 9,9% wyższa w odniesieniu do marca 2018 roku. W skali roku tempo tego wzrostu było niższe niż w poprzednim miesiącu, a wyższe niż przed rokiem. W większości powiatów przychody wzrosły, a spadek odnotowano w pięciu powiatach.

Najwyższy wzrost liczby przedsiębiorstw w marcu 2019 r. w porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano w  powiecie przemyskim oraz strzyżowskim natomiast największy spadek liczby przedsiębiorstw wystąpił w Krośnie.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w marcu 2019 r. w jednostkach sektora przedsiębiorstw (o liczbie pracujących powyżej 9 osób) w województwie podkarpackim wyniosło 4217,75 zł i wzrosło o 5,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 roku.

 

Pełne opracowanie dostępne jest na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Wszelkie prawa zastrzeżone PFR 2017
Fundusz pożyczkowy dla firm w Rzeszowie
Realizacja: Argonium.pl
opinie o współpracy
Sprawdź opinie klientów
korzystających z pomocy
Podkarpackiego Funduszu Rozwoju
Zakład Kamieniarski Granit i Marmur Robert Paszek
Dwukrotnie staraliśmy się o pożyczkę z PFRu. Obydwie prośby były rozpatrzone pozytywnie. Dzięki...
więcej