UA-110078006-1

Forum Regionów Trójmorza

27.06
2018

W dniu 3 lipca 2018 roku w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena w Jasione koło Rzeszowa odbędzie się Forum Regionów Trójmorza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezdynet Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. 

 

Forum Regionów Trójmorza, to wydarzenie, które bezpośrednio nawiązuje do inicjatywy Trójmorza zapoczątkowanej w 2015 r. przez prezydentów Polski i Chorwacji – Andrzeja Dudę i Kolindę Grabar-Kitarović, które celem  jest pogłębianie współpracy pomiędzy dwunastoma państwami członkowskich Unii Europejskiej z regionu Europy Środkowo–Wschodniej położonymi między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Organizacja Forum stanowi zatem próbę uzupełnienia dotychczasowych działań o komponent regionalny służący umacnianiu idei Trójmorza a tym samym budowaniu partnerskich relacji oraz podejmowaniu przez regiony wspólnych przedsięwzięć.

Sztandarowym przykładem wspólnoty interesów Trójmorza jest szlak Via Carpatia, który będzie stanowił podczas Forum jeden z głównych przedmiotów dyskusji, jako projekt o kluczowym znaczeniu w kontekście rozwoju gospodarczego i społecznego oraz budowaniu relacji międzynarodowych.

 

Prezydent RP Andrzej Duda, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz przedstawiciele polskich i europejskich regionów spotkają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena, by dyskutować o wspólnych przedsięwzięciach   i możliwości współpracy.

 

Organizatorem Forum jest Samorząd Województwa Podkarpackiego. 

 

Więcej informacji na stronie http://www.3siforum.com/index.php/pl/o-forum